S jakými materiály pracujeme?

 

Na potisk používáme P.S.FILM. Jedná se o materiál, který je tenčí než videoflex, ale i přesto si zachovává skvělé vlastnosti, jako je snadná separace, aplikace, řezání a vysokoá odolnost při praní. Tento nažehlovací materiál je bez obsahu PVC, jeho výhodou je použitelnost na oblečení ze 100% bavlny, 100% polyesteru, syntetických látek a bavlněných směsí. Průměrná tloušťka je 90 µm (mikronů).

 

 Naše batohy jsou vyrobené ze 100% biobavlny a trička ze 100% organické česané prstencové bavlny. Při výrobě dochází ke zpracování biobavlny bez použití chemikálií, místo zemědělských hnojiv se využívají přírodní metody, při šití jsou pracovníkům garantovány férové pracovní podmínky bez nucených dětských prací. 

 

Látkové tašky jsou vyrobeny ze 100% fairtrade bavlny. Známka FAIRTRADE® označuje zboží, které bylo vyrobeno v souladu se standardy Fairtrade. Všechny produkty, které mají ochrannou známku FAIRTRADE, byly vyrobeny a bylo s nimi obchodováno podle mezinárodních standardů organizace Fairtrade International. Tyto standardy mají za cíl bojovat s chudobou a zlepšovat postavení pěstitelů i dalších pracujících v zemích globálního Jihu. Těmito standardy se musí řídit pěstitelé, výrobci i obchodníci.

 

Nažehlovací fólie, trička a tašky mají certifikát „OEKO-TEX® (ÖKO-TEX) STANDARD 100''

OEKO-TEX® STANDARD 100'' je celosvětový testovací a certifikační systém pro textilní suroviny, meziprodukty a konečné výrobky ve všech stádiích výroby. Zahrnuje také testování netextilních materiálů. Cílem je zajistit, aby výrobek neobsahoval škodlivé látky. Cílem je zajistit vysokou úroveň ochrany lidského zdraví a životního prostředí před riziky, které mohou způsobovat chemické látky jako například formaldehyd, pesticidy, těžké kovy, chlorované organické nosiče a konzervační látky jako je pentachlorfenol a tetrachlorophenol. Provádějí se také testy ohledně přítomnosti alergizujících a potencionálně karcinogenních barviv. 

 

stahování                 OCS 100 logo                    znamka_FAIRTRADE_bavlna

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení