Film The Half of it

halfofit

Můj nejoblíbenější citát, který se ve filmu objevil a hned samozřejmě skončil na mém instagramu:  "Hell is other people."

 

Film z roku 2020, v hlavních rolích:

 

Aster (Alexxis Lemire, která hrála v Truth or dare z roku 2017)

Ellie (Leah Lewis, ta obsadila roli v seriálu Nancy Drew)

Paul ( Daniel Diemer, který nehrál v ničem, co by stálo za sdílení)

 

Milé shlédnutí po obědě, před odchodem do postele si ale pusťte něco ostřejšího.

Takže pokud očekáváte sexuální napětí a scény jako v seriálu L word, budete zklamáni, pokud však máte rádi vzájemné porozumění mezi dvěma lidmi a napětí, ve kterém nebudete vědět, jak to vlastně dopadne a přejete si, aby to dopadlo jen tak, jak chcete vy, je to právě pro vás.

Ellie je studentka, která píše ostatním slohové práce, když za ní přijde Paul, který by rád, aby mu napsala dopis pro Aster, slečnu, kterou Paul miluje, i přesto, že s ní nejspíš nikdy nepromluvil.

Po prvním dopise přijdou další dopisy a tak si Aster myslí, že všechny ty stejné zájmy sdílí s Paulem, který je ve finále milý, neškodný ťuňťa (to nevysvětlím, buď to slovo znáte nebo ne :))

Pak někdo pojede na výlet, taky přijde žádost o ruku a facka v kostele.. 

Ve srovnání se všemi filmy světa, které jsem viděla bych dala 8 bodů z 18.

V porovnání s LGBT filmy dávám 8 z 13.

Pro ty, kdo nechtějí vědět všechno, běžte se dívat, abyste to všechno mohli zažít sami.

 

Pro ty, kdo chtějí vědět víc, než se začnou dívat.

Ellie je zamilovaná do Aster, i když o lásce nic neví, ale vnímá ji jako osobnost na rozdíl od toho, co k Aster cítí Paul, který nejspíš vidí jen to, že je Aster fakt pěkná.

Mezitím, co mu se vším pomáhá Ellie, se do ní zamilovává on, v kostele si to pak všichni před všema vyříkají, hned po tom, co nynější přítel Aster, o kterém ještě nepadlo ani slovo ji požádá o ruku.

Ona přijde na to, že Ellie psala dopisy za Paula, i když už ji to napadlo. Proběhne jeden mini lesbický polibek a Ellie odjíždí na vysokou a moje naděje na nějaké pikantní lesbické scény  s ní. 

The-Half-Of-It-Ellie-Aster-and-Paul